Niemieckie strony z autami – top 5 stron z samochodami z Niemiec

Niemieckie strony z autami - przeglądanie ogłoszeń
opublikowano: 22 lutego 2022 aktualizacja: 21 kwietnia 2022 autor: redakcja

Planujesz sprowadzenie samochodu z Niemiec? Takie zakupy są bardzo popularne wśród wielu polskich kierowców, którym zależy na dobrej klasy autach w atrakcyjnych cenach. Gdzie zatem szukać godnych zainteresowania modeli? Jakie niemieckie strony z autami warto odwiedzać? Z artykułu dowiesz się także, jak wyglądają formalności związane ze sprowadzeniem samochodu zza zachodniej granicy oraz jakie koszty czekają kupującego. Sprawdź.

Samochody z Niemiec – gdzie ich szukać?

Sprowadzanie samochodów z Niemiec jest bardzo częstą praktyką. Kierowców przede wszystkim przyciąga bardzo dobry stosunek jakości do ceny, a także szeroki wybór miejsc, gdzie można kupić interesujący pojazd. Niemieckie strony z samochodami są więc niezwykle chętnie odwiedzane przez kupujących z Polski. Są do tego stopnia popularne, że niektóre z nich występują w polskiej wersji językowej.

Co ważne, z autogiełd w Niemczech można korzystać samodzielnie lub z pomocą pośrednika. Każda z opcji ma swoje zalety. Pierwsza to spora wygoda. Wystarczy określić, jakie auto Cię interesuje, a firma, która specjalizuje się w przeglądaniu ofert na niemieckich stronach z samochodami, znajdzie dla Ciebie odpowiedni model. Co więcej, sprowadzi pojazd do kraju, a także zadba o wszystkie formalności. Jest to więc wybór pewny, a przy tym niewymagający praktycznie żadnego wysiłku z Twojej strony.

Korzystanie z Niemieckich stron z autami samodzielnie to rozwiązanie dla osób, które chcą zaoszczędzić, a także mieć całkowity wpływ na to, jakie auto kupują. W tym przypadku musisz poświęcić więcej czasu i wysiłku. Dobrze również, abyś orientował się (przynajmniej w pewnym stopniu) w branży motoryzacyjnej. Możesz jednak ograniczyć wydatki związane z opłaceniem pośrednika.

Gdzie szukać takich samochodów? Opcji jest co najmniej kilka. Możesz wybrać się za granicę i odwiedzić kilka auto giełd. Niemcy to kraj, w którym takich miejsc znajdziesz naprawdę sporo. Jeśli zatem konieczność wyjazdu nie stanowi dla Ciebie przeszkody – warto.

Znacznie wygodniejszym rozwiązaniem jest przeglądanie niemieckich stron z autami w Internecie. Do pięciu najpopularniejszych witryn należą:

Warto również zaglądać na serwisy ogłoszeniowe (odpowiedniki polskiego OLX i OTOMOTO). Sporo ofert znajdziesz między innymi na Gebrauchtwagen.de.

Każda z wymienionych powyżej niemieckich stron z samochodami zapewnia duży wybór marek i modeli, a ponadto cieszy się dobrymi opiniami wśród kupujących. To ważne, ponieważ kupowanie auta „w ciemno” może się wiązać z licznymi komplikacjami, takimi jak problemy z przekręconym licznikiem, czy usterki, które wyjdą na jaw podczas jazdy.

Auto.de

auto.de - strona główna serwisu
auto.de – strona główna serwisu ogłoszeniowego

To jedna z najbardziej popularnych auto giełd w Niemczech, dlatego osoby zainteresowane sprowadzeniem pojazdu z tego kraju zwykle zaczynają poszukiwania właśnie tutaj. Atutami strony są przede wszystkim bardzo szczegółowe kryteria wyszukiwania, ale także pomoc pracowników podczas dokonywania transakcji. To istotna kwestia, szczególnie podczas kupowania auta zza granicy.

Jeśli zaczynasz rozglądać się za autem zza zachodniej granicy, warto skierować pierwsze kroki właśnie na tę stronę. Użytkownicy oceniają ją jako najlepszą auto giełdę w Niemczech, a przy tym masz do dyspozycji wiele udogodnień.

Autoscout24.de

autoscout24.de - niemiecka strona z ogłoszeniami samochodowymi
autoscout24.de – niemiecka strona z ogłoszeniami samochodowymi

Ta strona z kolei przyciąga bardzo dużą liczbą ogłoszeń (nawet 2,5 mln modeli w jednym miejscu). Jest dostępna w kilkunastu językach, w tym polskim, dlatego nie musisz przejmować się barierą językową. Znajdziesz tutaj samochody nie tylko z Niemiec, ale także z innych krajów, co znacząco poszerza możliwości wyboru. Jeśli nie chcesz odwiedzać wielu auto giełd w Niemczech, ale zależy Ci na szybkiej transakcji, warto skorzystać. Jest spora szansa, że właśnie tutaj znajdziesz wymarzony egzemplarz.

Mobile.de

mobile.de - strona główna serwisu
mobile.de – strona główna serwisu

Ta niemiecka strona z autami to dobry wybór nie tylko dla osób, które szukają „osobówki”, ale również innego typu pojazdu. Możesz tu znaleźć między innymi:

  • samochody ciężarowe,
  • samochody dostawcze,
  • kampery,
  • motocykle,
  • maszyny rolnicze,
  • naczepy,
  • autobusy i busy.

Wybór jest naprawdę spory, a poszukiwanie według założonych kryteriów nie sprawia trudności.

Webauto.de

Strona webauto.de
Strona webauto.de

Atutem tej niemieckiej strony z autami jest możliwość wyszukiwania samochodów według regionu, a także według podmiotu, który go sprzedaje (osoba prywatna, dealer, pośrednik). Ten portal również jest dostępny w polskiej wersji językowej.

Automarkt.de

automarkt.de - strona główna serwisu
automarkt.de – strona główna serwisu

To z kolei strona, na której znajdziesz samochody nowe i używane, także od renomowanych dealerów. Portal jest partnerem największych auto giełd w Niemczech, dlatego możesz liczyć na naprawdę spory i zróżnicowany wybór. Kupisz tutaj auta najbardziej cenionych marek – BMW, Audi, Ford czy Volvo.

Jak sprowadzić samochód do Polski?

Jeśli już wiesz, gdzie szukać wymarzonego auta i jakie niemieckie strony z samochodami warto odwiedzić, pora przyjrzeć się formalnościom. Pierwszą kwestią jest to, jak sprowadzić pojazd do kraju.

Przede wszystkim warto zdawać sobie sprawę, że po polskich drogach możesz poruszać się jedynie samochodem zarejestrowanym (w Polsce lub za granicą). Zanim przejdziesz tę procedurę, jazda takim autem jest niezgodna z prawem. Nie możesz więc po prostu wsiąść do niego w komisie i przyjechać do kraju. Co zatem można zrobić?

Pierwszym rozwiązaniem jest tymczasowa rejestracja w Niemczech, a następnie przerejestrowanie pojazdu w Polsce. Jeśli jednak do granicy nie masz zbyt daleko, takie działanie jest stratą czasu. Zwykle też poprzedni właściciel nie wyrejestrowuje samochodu, dlatego to Ty musisz dopełnić formalności po przyjeździe do kraju.

Dlatego optymalnym wyjściem jest transport pojazdu na lawecie. Teoretycznie można skorzystać również z holowania przez drugie auto. To jednak sprawdzi się wyłącznie wtedy, gdy z komisu do miejsca docelowego masz nie więcej niż kilkadziesiąt kilometrów. Pozostałym kierowcom zdecydowanie rekomenduje się wynajem profesjonalnej lawety.

Czy trzeba płacić akcyzę za auto sprowadzone z Niemiec do Polski?

Tak, jako kupujący masz taki obowiązek. Wysokość podatku jest uzależniona od ceny auta i wynosi odpowiednio:

  • 3,1% ceny dla pojazdów o pojemności silnika do 2000 cm3,
  • 18,6% ceny dla pojazdów o pojemności silnika powyżej 2000 cm3.

Ponadto, po uiszczeniu należności powinieneś wykonać kolejne kroki:

Dopiero po przejściu takiej procedury możesz w pełni legalnie poruszać się po polskich drogach nowo zakupionym autem.

Ile kosztuje rejestracja auta sprowadzonego z Niemiec?

Jeśli planujesz rejestrację auta z Niemiec w Polsce, przygotuj się na konieczność uiszczenia opłat urzędowych. Kształtują się one w następujący sposób:

  • tablice rejestracyjne (standardowe) – 80 zł
  • tablice rejestracyjne (indywidualne) – 1000 zł
  • dowód rejestracyjny – 54 zł
  • karta pojazdu – 75 zł
  • pozwolenie czasowe – 13,50 zł
  • nalepka kontrolna – 18,50 zł
  • nalepka legalizacyjna – 12,50 zł
  • opłata ewidencyjna – 2,50 zł

A zatem całkowity koszt rejestracji samochodu w Polsce wynosi 256 złotych, jeśli zdecydujesz się na tablice standardowe. Blachy indywidualne, podobnie jak w przypadku aut kupionych w Polsce, podniosą ten koszt do 1176 złotych.

Pamiętaj także o konieczności ubezpieczenia auta. Absolutną podstawą jest OC, które możesz rozszerzyć o kolejne opcje – AC, Assistance i inne dodatkowe polisy.

2.3/5

FAQ - najczęściej zadawane pytania o sprowadzanie aut z Niemiec

  1. ➤ Czy po zakupie auta w Niemczech i sprowadzeniu go do kraju trzeba zapłacić akcyzę?

    Tak, masz taki obowiązek. Wysokość akcyzy jest uzależniona od ceny pojazdu i wynosi:
    • 3,1% ceny dla pojazdów o pojemności silnika do 2000 cm3,
    • 18,6% ceny dla pojazdów o pojemności silnika powyżej 2000 cm3.

  2. ➤ Ile kosztuje rejestracja auta z Niemiec?

    Całkowity koszt rejestracji auta wynosi 256 złotych w przypadku tablic standardowych. Jeśli wybierzesz blachy indywidualne, zapłacisz 1176 złotych.

  3. ➤ Jakie dokumenty trzeba przetłumaczyć, aby zarejestrować pojazd?

    Należy przetłumaczyć umowę kupna-sprzedaży, jeśli nie jest dwujęzyczna. Nie trzeba natomiast tłumaczyć dowodu rejestracyjnego ani karty pojazdu. Wynika to z tego, że Polska należy do UE i taki obowiązek został zniesiony.