Upoważnienie do zezłomowania samochodu
Ze złomowaniem pojazdu często jest tak jak z jego sprzedażą – nie zawsze możesz być na miejscu. Rozwiązaniem dla ciebie będzie sporządzenie upoważnienia do zezłomowania auta i przekazanie uprawnień innej osobie.
Jakie dokumenty są potrzebne do złomowania auta?
Żeby zezłomować pojazd potrzebujesz:
- dokument potwierdzający własność pojazdu – dowód rejestracyjny i kartę pojazdu,
- dokument tożsamości ze zdjęciem – dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy,
- polisę OC,
- upoważnienie do zezłomowania – jeśli w Stacji Demontażu pojawia się ktoś inny, niż właściciel pojazdu.
Oszczędzisz średnio 435zł
ubezpieczeń w 5 minut
Jak zezłomować pojazd bez dokumentów?
Zgubienie dowodu rejestracyjnego nie stanowi przeszkody w złomowaniu auta. Możliwości są dwie:
- występujemy do Wydziału Komunikacji o wydanie wtórnika dowodu rejestracyjnego na podstawie zaświadczenia z Policji o zagubieniu, utracie lub kradzieży dowodu rejestracyjnego,
- okazujemy kartę pojazdu.
Sytuacja komplikuje się, kiedy nie masz dowodu rejestracyjnego ani karty pojazdu. Możesz mieć spory problem z demontażem twojego pojazdu. Stacje Demontażu wymagają okazania tych dokumentów. Jedynym wyjściem dla ciebie będzie sporządzenie oświadczenia o zagubieniu dokumentów samochodu, jednak nie każda Stacja Demontażu zgodzi się na złomowanie w tym przypadku.
Zobacz inne podobne wzory dokumentów:
Najnowsze wpisy na blogu

Gdzie najlepiej kupić używany samochód? Poradnik
Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego trzeba wówczas zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii, aby wszystko przebiegło bezpiecznie i bezproblemowo. Używane samochody często są o wiele tańsze od nowych modeli, dlatego wiele osób decyduje się właśnie transakcje na rynku wtórnym. Warto wiedzieć, gdzie najlepiej kupić auto używane i o czym …

Samochody z Włoch – na jakich stronach warto szukać? Jak sprowadzić?
Na polski rynek każdego roku trafia kilkadziesiąt tysięcy używanych samochodów z Włoch. Choć pojazdy te nie są tak popularne, jak na przykład modele z Niemiec, Francji czy USA, stanowią one dość znaczący odsetek wszystkich aut sprowadzanych z zagranicy. Dlatego warto dowiedzieć się, gdzie można znaleźć odpowiednie włoskie samochody oraz jak …

Umowa kupna-sprzedaży ciągnika – o czym trzeba pamiętać?
Umowa kupna-sprzedaży ciągnika to ważny dokument, który powinien być stworzony w sposób przemyślany i precyzyjny. Ma to duże znaczenie, ponieważ od tego, jak ją sporządzisz, będzie zależał cały przebieg rejestracji nowo nabytego pojazdu. Według spisu rolnego z 2020 roku w gospodarstwach rolnych znajdowało się prawie półtora miliona ciągników rolniczych. Do …

Umowa cesji wierzytelności – co to jest i jak działa? Wzór
Czym jest cesja wierzytelności, kogo dotyczy, co zawiera oraz jak wygląda umowa cesji? Wszystkie te informacje znajdziesz w poniższym artykule. Dowiedź się więcej na temat cesji, aby w razie potrzeby dobrze rozegrać sprawę wierzytelności. Cesja wierzytelności – co to takiego? Cesja wierzytelności to jedna z form przekazywania praw związanych z …