Upoważnienie do zezłomowania samochodu
Ze złomowaniem pojazdu często jest tak jak z jego sprzedażą – nie zawsze możesz być na miejscu. Rozwiązaniem dla ciebie będzie sporządzenie upoważnienia do zezłomowania auta i przekazanie uprawnień innej osobie.
Jakie dokumenty są potrzebne do złomowania auta?
Żeby zezłomować pojazd potrzebujesz:
- dokument potwierdzający własność pojazdu – dowód rejestracyjny i kartę pojazdu,
- dokument tożsamości ze zdjęciem – dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy,
- polisę OC,
- upoważnienie do zezłomowania – jeśli w Stacji Demontażu pojawia się ktoś inny, niż właściciel pojazdu.
Oszczędzisz średnio 435zł
ubezpieczeń w 5 minut
Jak zezłomować pojazd bez dokumentów?
Zgubienie dowodu rejestracyjnego nie stanowi przeszkody w złomowaniu auta. Możliwości są dwie:
- występujemy do Wydziału Komunikacji o wydanie wtórnika dowodu rejestracyjnego na podstawie zaświadczenia z Policji o zagubieniu, utracie lub kradzieży dowodu rejestracyjnego,
- okazujemy kartę pojazdu.
Sytuacja komplikuje się, kiedy nie masz dowodu rejestracyjnego ani karty pojazdu. Możesz mieć spory problem z demontażem twojego pojazdu. Stacje Demontażu wymagają okazania tych dokumentów. Jedynym wyjściem dla ciebie będzie sporządzenie oświadczenia o zagubieniu dokumentów samochodu, jednak nie każda Stacja Demontażu zgodzi się na złomowanie w tym przypadku.
Zobacz inne podobne wzory dokumentów:
Najnowsze wpisy na blogu

Samochody z Belgii – gdzie szukać? Lista stron z autami
Używane samochody z Europy Zachodniej są w Polsce niezwykle popularne. Jeśli chodzi o źródła sprowadzanych pojazdów, przodują Niemcy, ale godne zainteresowania są również egzemplarze z innych krajów – w tym z Belgii. Sprawdź, jak sprowadzić auto z Belgii, gdzie je znaleźć i ile to kosztuje. Gdzie szukać samochodów w Belgii? …

Samochód bez prawa jazdy – czy to możliwe? Przepisy
Marzysz o własnych czterech kółkach, jednak do „osiemnastki” zostało Ci jeszcze trochę czasu? A może z różnych przyczyn nie udało Ci się uzyskać uprawnień, a chcesz poruszać się swoim pojazdem? Wbrew pozorom jest to możliwe i, co ważne, legalne. Dowiedz się, co mówią przepisy na temat prowadzenia samochodu bez prawa …

Wycena samochodu na sprzedaż – jak nie stracić na aucie?
Sprzedaż pojazdu może wydawać się dość skomplikowana, ale w rzeczywistości kluczem jest skonstruowanie dobrej i uczciwej oferty. Dlatego przede wszystkim niezbędne będzie prawidłowe wyliczenie wartości pojazdu. Wycenę samochodu najlepiej ustalić w możliwie najbardziej profesjonalny sposób – wtedy przy sprzedaży auta będziesz wiarygodny w oczach potencjalnych kupców. Jak wycenić samochód na …

Jak dopisać współwłaściciela do samochodu, żeby zaoszczędzić na OC?
Każdy pojazd może mieć więcej niż jednego właściciela. Dopisanie do dowodu rejestracyjnego innych osób często wiąże się z oszczędnością pieniędzy i ułatwieniami, zwłaszcza dla młodych kierowców. Podpowiadamy, jak dopisać współwłaściciela do pojazdu oraz kiedy warto się na to zdecydować. Współwłaścicielem pojazdu tak naprawdę może zostać każdy – od członków najbliższej …