Upoważnienie do zezłomowania samochodu
Ze złomowaniem pojazdu często jest tak jak z jego sprzedażą – nie zawsze możesz być na miejscu. Rozwiązaniem dla ciebie będzie sporządzenie upoważnienia do zezłomowania auta i przekazanie uprawnień innej osobie.
Jakie dokumenty są potrzebne do złomowania auta?
Żeby zezłomować pojazd potrzebujesz:
- dokument potwierdzający własność pojazdu – dowód rejestracyjny i kartę pojazdu,
- dokument tożsamości ze zdjęciem – dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy,
- polisę OC,
- upoważnienie do zezłomowania – jeśli w Stacji Demontażu pojawia się ktoś inny, niż właściciel pojazdu.
Oszczędzisz średnio 435zł
ubezpieczeń w 5 minut
Jak zezłomować pojazd bez dokumentów?
Zgubienie dowodu rejestracyjnego nie stanowi przeszkody w złomowaniu auta. Możliwości są dwie:
- występujemy do Wydziału Komunikacji o wydanie wtórnika dowodu rejestracyjnego na podstawie zaświadczenia z Policji o zagubieniu, utracie lub kradzieży dowodu rejestracyjnego,
- okazujemy kartę pojazdu.
Sytuacja komplikuje się, kiedy nie masz dowodu rejestracyjnego ani karty pojazdu. Możesz mieć spory problem z demontażem twojego pojazdu. Stacje Demontażu wymagają okazania tych dokumentów. Jedynym wyjściem dla ciebie będzie sporządzenie oświadczenia o zagubieniu dokumentów samochodu, jednak nie każda Stacja Demontażu zgodzi się na złomowanie w tym przypadku.
Zobacz inne podobne wzory dokumentów:
Najnowsze wpisy na blogu
Kradzież katalizatora – z jakich aut? Jak się ustrzec?
Katalizator nazywany również reaktorem lub konwerterem katalitycznym jest elementem układu wydechowego samochodu. Z uwagi na obecność platyny, katalizatory często są wycinane przez złodziei, ale też nieuczciwych mechaników – ich cena sięga kilku, a nawet kilkudziesięciu tysięcy. W jakich samochodach najczęściej zdarza się kradzież katalizatorów i jak się przed nią zabezpieczyć? …
Jazda uszkodzonym samochodem – co za to grozi?
Poruszanie się po drogach niesprawnym samochodem jest zabronione. Kierowcy grożą surowe konsekwencje. Uszkodzenia samochodu powstałe na skutek kolizji, wypadku, ale też awarii wymagają często wezwania lawety i odholowania auta w bezpieczne miejsce. Policja ma prawo do oceny stanu samochodu i zweryfikowania, czy nie stwarza on zagrożenia dla pozostałych uczestników ruchu …
Mandat z zagranicy – jak i czy go zapłacić?
Coraz częściej wybieramy się za granicę własnym samochodem – taka opcja to komfort i duża niezależność. Niestety zdarza się, że podróż do innego kraju pozostawia po sobie nie tylko przyjemne wspomnienia. Nieznajomość lokalnych przepisów, nieprzygotowanie, a czasem nadmierna beztroska zostają ukarane mandatem. Czy istnieją metody, by uniknąć jego płacenia? Jak …
Przebieg auta a jego wiek – jaki przebieg powinien mieć 5,10,15-letni samochód?
Zazwyczaj uważa się, że im starsze auto, tym większy jego przebieg. Nie zawsze jest to prawdą. Zdarzają się kilkunastoletnie pojazdy z niewielkim przebiegiem czy nowsze, mocno wyeksploatowane. Co przebieg samochodu mówi o jego wieku? Czy istnieje jakaś zależność? Sprawdzamy. Na rynku wtórnym można znaleźć samochód, który mimo swojego wieku wciąż …