Upoważnienie do wyrejestrowania pojazdu
Złomowanie? Kradzież? A może wywóz za granicę? Są sytuacje, kiedy należy udać się do Wydziału Komunikacji i wyrejestrować pojazd. Posiadacz pojazdu musi to zrobić w ciągu 30 dni, inaczej zapłaci karę. Co w sytuacji, kiedy nie ma możliwości pójścia do urzędu? W takiej sytuacji należy upoważnić inną osobę do wyrejestrowania auta.
Jak napisać upoważnienie do wyrejestrowania pojazdu?
Upoważnienie do wyrejestrowania pojazdu możesz napisać nawet długopisem na zwykłej kartce papieru. Dokument będzie ważny, jeśli tylko zawrzesz w nim potrzebne informacje.Polecamy jednak skorzystanie z darmowego wzoru. Pełnomocnictwo to wyrejestrowania samochodu jest bezpłatne, gdy upoważniasz kogoś z rodziny. Kiedy osoba upoważniona jest spoza rodziny (np. kolega), dokument kosztuje 17 zł lub 22 zł z poświadczeniem za zgodność z oryginałem. Opłatę można wnieść przelewem na konto urzędu lub w kasie Wydziału Komunikacji.
Oszczędzisz średnio 435zł
ubezpieczeń w 5 minut
Jakie dane powinno zawierać pełnomocnictwo do wyrejestrowania pojazdu?
Informacje niezbędne w upoważnieniu do wyrejestrowania pojazdu to:
- dane właściciela pojazdu – imię, nazwisko, adres zamieszkania, PESEL,
- dane pełnomocnika – imię, nazwisko, adres zamieszkania, PESEL, seria i numer dokumentu tożsamości, stopień pokrewieństwa,
- dane pojazdu – marka, model, rok produkcji, numer rejestracyjny, numer VIN,
- data, miejscowość,
- podpis właściciela pojazdu.
Zobacz inne podobne wzory dokumentów:
Najnowsze wpisy na blogu
Kierunkowskazy w samochodzie – kiedy i jak prawidłowo ich używać?
Choć wydaje się, że używanie kierunkowskazów to podstawowa wiedza, którą powinien posiąść każdy kierowca, praktyka okazuje się niestety boleśnie rozczarowująca. A prawidłowe używanie kierunkowskazów w samochodzie bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo na drogach, dlatego warto mieć aktualną wiedzę w tym zakresie. Kierunkowskazy w samochodzie zaliczają się do niezbędnego wyposażenia każdego pojazdu. …
Popularne zabezpieczenia samochodu przed kradzieżą
Wielu kierowców szuka skutecznych rozwiązań zabezpieczenia samochodu przed kradzieżą. Rozwiązań jest wiele – zarówno mechanicznych, jak i elektronicznych – ale czy są one skuteczne? Z poniższego artykułu dowiesz się o najskuteczniejszych i najpopularniejszych rozwiązaniach w zakresie zabezpieczenia pojazdu. W dzisiejszych czasach, gdy kradzieże samochodów stanowią poważne zagrożenie dla właścicieli pojazdów, …
Kiedy zmienić opony na letnie?
Wymiana opon na letnie to zadanie, z którym co roku zmaga się wielu polskich kierowców. Warto zadbać o to, żeby proces ten przebiegał odpowiednio, a samo ogumienie było w odpowiednim stanie. Kiedy się zmienia opony na letnie? Opony zimowe – czy każdy musi je mieć? Odpowiedzi na te i wiele …
Piszczenie hamulców podczas jazdy – co oznacza? Najczęstsze przyczyny
Piszczenie hamulców podczas jazdy i hamowania – gwałtownego lub lekkiego – to problem, z którym zmaga się wielu kierowców. Nie można go ignorować, ponieważ kondycja układu hamulcowego jest kluczowa jeśli chodzi o bezpieczeństwo jazdy. Dlaczego piszczące hamulce to coś, czego nie należy bagatelizować? Jakie są powody piszczenia? O tym w …