RAPORT – Jak wygląda rynek wynajmu samochodów?

Jak wygląda rynek wynajmu samochodów
opublikowano: 13 października 2020 aktualizacja: 26 kwietnia 2021 autor: redakcja

Popularnym sposobem na podróżowanie w okresie letnim jest wypożyczenie samochodu. Jak wyglądał rynek wynajmu pojazdów w czasie wakacji? Jakich aut poszukiwaliśmy? Odpowiedzi dostarcza najnowszy raport serwisu Fixly.pl.

Wynajem samochodów sprawdza się w różnych sytuacjach. Gdy potrzeba sprawnie poruszać się po mieście, przewieźć rzeczy w czasie przeprowadzki czy po prostu wyjechać na wakacje w większą liczbę osób. Serwis Fixly, który umożliwia szybkie zlecenie usługi, w tym m.in. wypożyczenie auta, sprawdził, jakich pojazdów szukali użytkownicy oraz jakie były ich oczekiwania w tym względzie.

Średni czas wynajmu pojazdu

Usługa wynajmu największym zainteresowaniem cieszyła się w województwie mazowieckim. Jeśli chodzi o samochody osobowe, użytkownicy preferowali raczej dłuższy czas wynajmu – 39% zgłaszało chęć wypożyczenia auta na więcej niż 3 dni. Odwrotnie natomiast było w przypadku busa, gdzie najczęściej okres najmu wynosił 1 dzień.

Jak pokazują dane zawarte w raporcie, 62% użytkowników wypożycza samochód w celach turystycznych.

Wynajem samochodu na ślub

Wakacje to również sezon weselny, a co za tym idzie wzmożone zainteresowanie samochodami wyjątkowymi, którymi Młode Pary chcą jechać przed ślubny kobierzec. Wśród przyszłych nowożeńców największą popularnością cieszą się pojazdy zabytkowe i retro (37%), odznaczające się klasyczną elegancją. Zaraz za nimi znajdują się bardziej wyraziste i drapieżne auta sportowe (23%), następnie osobówki (21%) oraz limuzyny (15%).

Wynajem limuzyny

Obecnie niemal każde wesele poprzedzone jest hucznymi wieczorami panieńskimi i kawalerskimi. Popularną atrakcją tego dnia jest wynajem eleganckiego samochodu. To właśnie w tym celu połowa użytkowników odwiedza Fixly, poszukując wypożyczalni limuzyny. Jakie są najważniejsze udogodnienia, których oczekują wynajmujący? Przede wszystkim klimatyzacja, dostępny barek oraz sprzęt audio.

4.7/5