Szukasz OC? Tu nie przepłacisz! – najtaniejuagenta.pl

tanie OC najtaniejuagenta
opublikowano: 01 grudnia 2015 aktualizacja: 29 czerwca 2021 autor: redakcja

Strona stronie nie równa. Dlatego też zawsze warto sprawdzać nowe witryny, które pojawiają się w sieci i są dla kierowców pomocne. Jednym z portali, który pojawił się niedawno i oferuje możliwość sprawdzenia cen ubezpieczenia jest porównywarka OC najtaniejuagenta.pl.

Pierwsze wrażenie
Kiedy wchodzi się po raz pierwszy na stronę, szczególną uwagę zwraca bardzo stonowana kolorystyka. Nie znajdzie się tu kolorowych obrazków czy migających guzików, które nachalnie zachęcałyby do przejścia na kolejne strony serwisu. To dobrze, ponieważ użytkownik na spokojnie może zapoznać się z informacjami zawartymi na pierwszej stronie, a jest tam co poczytać.
Można na przykład sprawdzić z jakim towarzystwami współpracuje portal oraz co zyskamy korzystając z jego usług. Warto także przeczytać porady specjalistów, przeglądając zawartość dodatkowych podstron.

Kalkulator i formularz
Aby móc przeliczyć składkę dla swojego samochodu, wystarczy kliknąć w odpowiedni przycisk znajdujący się na stronie głównej. Zostaje się wtedy przeniesionym do formularza, który należy uzupełnić danymi z dowodu rejestracyjnego oraz prawa jazdy. Sam kalkulator ma sporo pytań, ale warto pamiętać o tym, że same towarzystwa pytają o te kwestie przy przeliczaniu cen na OC. Wszystko jest jednak odpowiednio pogrupowane wg informacji z dowodu rejestracyjnego, a potem prawa jazdy. Nie szukamy więc danych w różnych dokumentach, co znacznie przyspiesza ich wpisywanie.
Najważniejsze pytania dotyczą pojazdu oraz jego kierowców, właścicieli i historii ubezpieczenia. Następnie zostaje się przeniesionym na stronę wynikową, na której wyświetlone są wszystkie oferty, jakie portal otrzymał od ubezpieczycieli. Dzięki dodatkowym filtrom można wprowadzić własne kryteria, które zawężą ilość propozycji.

Kalkulator ubezpieczeń OC – Najtaniej u Agenta pozwala także na sprawdzenie w jakiej cenie i w jakim zakresie można nabyć polisę AC. Niezależnie więc od tego, czy szuka się jedynie podstawowej i obowiązkowej ochrony, czy też kompleksowego ubezpieczenia, otrzymamy wszystkie oferty uzupełniając formularz tylko raz.

Dodatkowa wiedza
Warto również zwrócić uwagę na to, że każdy użytkownik ma do dyspozycji poradniki, które stanowią dodatkową pomoc, zwłaszcza dla osób decydujących się na zakup polisy po raz pierwszy.

Ogólna ocena
Trzeba przyznać, że na początku strona nie robi wielkiego wrażenia. Nie liczy się jednak najbardziej to jak wygląda, ale to, jak potrafi pomóc w znalezieniu najlepszej oferty. W tym akurat nie można mieć zastrzeżeń. Formularz i kalkulator działają sprawnie, szybko i bezproblemowo. Przede wszystkim sprawdzimy cenę ubezpieczenia w wielu różnych towarzystwach. W razie problemów podany został numer kontaktowy, więc nie ma obaw, że jeśli użytkownik będzie miał jakieś problemy lub gdzieś się pomyli, zostanie z tym sam. Ogólnie więc serwis jest funkcjonalny i zapewne każdy szukający niedrogiej polisy znajdzie w nim coś dla siebie.

4.5/5