Charakterystyka opon Continental

opony continental
opublikowano: 06 czerwca 2019 aktualizacja: 20 października 2020 autor: redakcja

Niemiecka firma Continental powstała w drugiej połowie XIX wieku w Hanowerze. Obecnie jest jednym z wiodących producentów ogumienia na świecie. Specjalizuje się w produkcji opon przeznaczonych nie tylko do samochodów osobowych, ale również do ciężarowych, autobusów, a nawet pojazdów rolniczych. Wysoka jakość wykonania w połączeniu z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii sprawiły, że firma jest wysoko oceniana m.in. przez kierowców rajdowych.

Wybrane modele opon Continental

Szeroki wybór opon charakteryzujących się odmiennymi parametrami sprawia, że kierowca może indywidualnie dopasować typ ogumienia do właściwości swojego pojazdu. Ciągły rozwój, testy i badania sprawiają, że opony cechują się coraz lepszymi osiągami. Jakie są najczęściej wybierane modele?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • CONTIECOCONTACT 5 – to model przeznaczony do samochodów kompaktowych i aut klasy średniej. Zaawansowana konstrukcja opony ogranicza zużycie paliwa, dzięki czemu do atmosfery emitowane są mniejsze ilość dwutlenku węgla. Ulepszony bieżnik znacznie skraca drogę hamowania nawet na śliskiej nawierzchni. Zastosowanie wzmocnionych stopek opony gwarantuje lepszą kontrolę nad autem. Ponadto ten model charakteryzuje się dobrym stosunkiem ceny do jakości.
  • PREMIUMCONTACT – to opony przeznaczone do aut typu premium. Asymetryczna konstrukcja bieżnika gwarantuje niskie opory toczenia, dzięki czemu opona jest nie tylko cicha, ale również ekologiczna, zapewniając wysoki komfort jazdy nawet na długich trasach. Kolejnym atutem jest eliminacja ryzyka wystąpienia niebezpiecznego zjawiska aquaplaningu. Ten model najczęściej wybierają kierowcy, dla których szczególnie istotne jest bezpieczeństwo.
  • SPORTCONTACT 2 – jak sama nazwa wskazuje, opony są przeznaczone do aut sportowych. Ten model jest szczególnie lubiany przez kierowców preferujących dynamiczny styl jazdy. Specjalna konstrukcja bieżnika jest w stanie bardzo szybko odprowadzić duże ilości wody, dzięki czemu jazda po mokrej nawierzchni jest niezwykle komfortowa i bezpieczna. Wysoki indeks prędkości wynoszący 270 km/h gwarantuje pewne i stabilne prowadzenie samochodu podczas poruszania się z prędkością autostradową. Specjalnie dobrana mieszanka zapewnia długą żywotność i wytrzymałość opony, co więcej, wraz z rosnącym przebiegiem nie traci swoich właściwości. Opona ponadto wyróżnia się atrakcyjnym wyglądem, dzięki czemu świetnie komponuje się z pojazdami wyróżniającymi się sportową sylwetką nadwozia.
  • Opona ECOCONTACT 6 –  została zaprojektowana z myślą o dużych przebiegach. Specjalnie wyselekcjonowana mieszanka ogranicza do minimum odkształcanie się ogumienia, dzięki czemu możliwe jest osiąganie znacznie dłuższych dystansów. Zastosowanie specjalnie wyprofilowanych rowków na powierzchni, odpowiedzialnych za błyskawiczne odprowadzenia wody sprawia, że prowadzenie samochodu nawet na mokrej drodze jest niezwykle komfortowe i bezpieczne.

Opony Continental – dodatkowe informacje

Firma Continental to największy producent ogumienia w Niemczech, a drugi w Europie. Wieloletnie doświadczenie i zaawansowana technologia sprawiają, że niemieckie opony są używane praktycznie na całym świecie. Do grupy Continental należą jeszcze takie marki jak Barum, Mabor, Uniroyal oraz Viking. Obecnie firma zatrudnia około 200 tys. osób w ponad 50 krajach. Między innymi dlatego Continental ściśle współpracuje z Audi, BMW oraz Peugeot. Choć nie są to najtańsze opony, ich zakup warto potraktować jako inwestycję, która zwróci się pod postacią długiego użytkowania, stabilnego i pewnego prowadzenia oraz zwiększonego bezpieczeństwa.

4.7/5