Nowy samochód Forda – diesel czy benzyna?

nowy model forda
opublikowano: 27 stycznia 2016 aktualizacja: 17 czerwca 2020 autor: redakcja

Jeżeli interesują cię nowe samochody marki Ford, w takim przypadku masz przed sobą szeroką gamę propozycji – zarówno w przypadku modeli osobowych, jak i dostawczych. Jedną z decyzji, którą musisz podjąć przy wyborze, jest ta dotycząca jego paliwa – czy lepiej wybrać model na benzynę czy diesla?

Z tego artykułu dowiesz się:

Gdzie jeździsz?

Przede wszystkim musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, do czego będziesz używać swojego samochodu. Jeżeli kupujesz go po to, aby dojeżdżać do pracy i na zakupy, a długie trasy wybierasz sporadycznie, w takim przypadku bardziej ekonomicznym wyborem dla ciebie będzie model na benzynę.

Z kolei jeżeli dużo czasu spędzasz w samochodzie i jeździsz często i długo, wtedy pomyśl o dieslu – wtedy koszty paliwa będą dla ciebie niższe, a ponadto diesel lepiej „czuje się” właśnie na takich trasach. Często poleca się zakupienie modelu z silnikiem diesla wtedy, gdy przez rok jeździ się więcej niż 40 tysięcy kilometrów, niemniej jednak i tak jest to już kwestia indywidualna użytkownika samochodu.

Silnik benzynowy:

  • tańszy samochód
  • droższe paliwo
  • mniejsze koszty napraw i części zamiennych

Diesel:

  • droższy samochód
  • tańsze paliwo
  • wyższe koszty napraw i części zamiennych

Nie istnieje wobec tego jedna odpowiedź na to, co będzie lepsze – „benzyniak” czy też diesel, ponieważ każdy użytkownik samochodu ma pod tym względem inne oczekiwania oraz potrzeby.

Co wybierają klienci Forda?

Jak wynika z danych, które dostarcza każdy dealer Forda, największym powodzeniem na rynku europejskim cieszą się samochody w wersjach benzynowych – ich udział w rynku plasuje się na poziomie 56%. Najwięcej diesli Forda jeździ w Irlandii, Turcji oraz w Rumunii, najmniej z kolei w Rosji, Holandii i w Czechach.

Zatem jeżeli interesuje cię Ford Mondeo, Ford S-max czy Ford Transit, Warszawa to dobre miasto, aby je zakupić – często również od ręki. Zanim jednak podejmiesz decyzję, zastanów się nad tym, jaka wersja samochodu będzie dla ciebie najlepsza. Jeżeli jednak nadal nie wiesz, co wybrać, wtedy udaj się do salonu, gdzie pomogą ci jego pracownicy.

(wpis gościnny)

4/5