Stać Cię na więcej niż myślisz

kredyt samochodowy
opublikowano: 30 września 2014 aktualizacja: 17 czerwca 2020 autor: redakcja

Obecnie skorzystać można z kredytu samochodowego, czyli pożyczki celowej, którą musimy przeznaczyć na zakup pojazdu. Dlaczego ten produkt bankowy jest korzystniejszy od „zwykłej” pożyczki gotówkowej? Choćby dlatego, że umożliwia on zaciągnięcie kredytu na dłuższy okres czasu.

Maksymalny okres kredytowania wynosi nawet 10 lat*, a jego maksymalna kwota jest dużo wyższa niż w przypadku „zwykłych” kredytów. Oprocentowanie w przypadku tego typu kredytu wynosi zwykle od 8% do 13% rocznie, ale trzeba jeszcze doliczyć prowizję wahającą się od 2% do 5%. Na rynku jest wiele ofert, więc banki przyciągają klientów różnego rodzaju zniżkami i promocjami. Możemy więc dostać bardziej dla nas korzystny kredyt w banku, w którym już posiadamy konto, lub też otrzymać zniżkę na AC i OC, czy atrakcyjne finansowo ubezpieczenie jako dodatek do kredytu. Bez znaczenia jest czy kupujemy pojazd w kraju czy sprowadzony z zagranicy. Niektóre banki mają ograniczenia co do wieku auta, ale można znaleźć i takie oferty, w których nie jest on w ogóle brany pod uwagę podczas procedury przydzielania kredytu.

Dzięki kredytowi samochodowemu możemy więc kupić auto nowe – prosto z salonu, ale też używane, z komisu lub od osoby prywatnej. W zależności od preferencji banku udzielającego pożyczki stosowany jest jeden z trzech rodzajów zabezpieczeń – zastaw rejestrowy, przewłaszczenie na zabezpieczenie lub depozyt karty pojazdu. Tego ostatniego nie wymagają banki samochodowe, co oprócz szybkiego załatwienia formalności jest dodatkową zaletą skorzystania z ich oferty. Wbrew temu co sugeruje nazwa, kredyt samochodowy umożliwia zakup nie tylko auta, ale też takich pojazdów, jak skuter, motorower, motocykl, przyczepa kempingowa, a nawet łódź motorowa.

*http://www.comperia.pl/kredyty_samochodowe

4.3/5