Rękawiczki samochodowe, jak dobrać odpowiedni model

rękawiczki samochodowe
opublikowano: 26 listopada 2015 aktualizacja: 17 czerwca 2020 autor: redakcja

Rękawiczki samochodowe, to trochę zapomniana rzecz, która w ostatnim czasie wraca do łask. Jest kilka mocnych argumentów, szczególnie dla niezdecydowanych, za zaopatrzeniem się w taką parę. Przede wszystkim poprawiają one bezpieczeństwo, pewniejszy chwyt zmniejsza ryzyko ześlizgnięcia się dłoni z kierownicy lub gałki zmiany biegów. Rękawiczki poprawiają też komfort, absorbują pot z dłoni. Są uniwersalne i całoroczne, tym samym latem wchłaniają pot, a zimą pomagają utrzymać ciepło dłoni.

Materiałem wykorzystywanym do produkcji jest naturalna skóra. Oczywiście, rodzaj i jakość mogą być różne. Najczęściej spotyka się skórę jagnięcą, owczą czy kozią, ponieważ są one bardzo delikatne. Dzięki miękkości, rękawiczka lepiej leży na dłoni, a także poddaje się jej podczas zginania. Na rynku można spotkać też rękawiczki wykonane z weluru czy ze skóry licowej, do której została zastosowana mechaniczna obróbka.

Rękawiczki samochodowe są mocno wycięte w nadgarstku i mają w tym miejscu zapięcie. Dzięki niemu, rękawiczka lepiej trzyma się na ręce podczas manewrowania kierownicą. Cechą charakterystyczną są też liczne, drobne dziurki, które poprawiają komfort i pozwalają dłoni oddychać. W zależności od modelu, mogą się one pojawić na wierzchniej i wewnętrznej stronie rękawiczki, jak i na palcach. Wycięcie w miejscu kostek, poprawia przyleganie rękawiczek po zaciśnięciu dłoni na kierownicy.

Przy zakupie rękawiczek, trzeba dobrze dobrać rozmiar. Aby to zrobić, należy zacząć od zmierzenia dłoni. Do pomiaru dłoń rozkłada się płasko, a centymetrem sprawdza się obwód w najszerszym jej miejscu, czyli na wysokości kostek. Rozmiar rękawiczek w sklepie może być podany w dwóch formach, mierze metrycznej i w calach. Rozmiarówka damska i męska różnią się od siebie, dlatego zawsze warto przymierzyć je przed ostatecznym zakupem. Można je kupić zarówno z palcami, jak i bez, te drugie sprawdzą się w upalne dni. Jazda w rękawiczkach przy wysokich temperaturach jest wskazana, ponieważ naturalna skóra świetnie wchłania pot z rąk. Na zimę są dostępne rękawiczki z palcami, z dodatkową podszewką.

Niektóre rękawiczki mogą spełniać dodatkowe funkcje, i tak marki Napo Gloves, są dedykowane do obsługi urządzeń mobilnych, bez problemu można w nich obsłużyć smartfona czy nawigację.

Przed zakupem polecamy skorzystanie z portalu aladi.pl, który pełni funkcje galerii internetowej. Dzięki temu portalowi z łatwością porówna się produkty różnych producentów, co ułatwi podjęcie ostatecznej decyzji w wyborze odpowiedniego modelu.

(wpis gościnny)

4.3/5