Jak ułatwić sobie sprzedaż auta?

sprzedaż samochodu
opublikowano: 29 kwietnia 2016 aktualizacja: 17 czerwca 2020 autor: redakcja

Czyste i zadbane wnętrze odgrywa większą rolę, niż mógłbyś się spodziewać. Nie tylko zwiększa komfort kierowcy i pasażerów w czasie podróży, ale także (a może przede wszystkim) może znacząco podwyższyć wartość Twojego pojazdu.

Sprzedaż auta

Rynek samochodów używanych w Polsce jest ogromny. Sam zresztą w swoim życiu z pewnością co najmniej raz kupiłeś auto od pierwszego lub kolejnego właściciela. Nie ma w tym nic złego – dzięki temu można stać się właścicielem czterech kółek przy niższym nakładzie finansowym.

Problematyczna bywa jednak czasem sprzedaż pojazdu. I nie chodzi tu nawet o względy formalne, a o kwestię ceny. Tu zawsze kłócą się interesy dwóch stron. Kupujący chce nabyć auto w najkorzystniejszej cenie, sprzedający natomiast chciałby na transakcji jak najwięcej zarobić. Dziś postawimy Cię w tej drugiej roli i doradzimy, jak w łatwy sposób podwyższyć wartość sprzedawanego samochodu.

Czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal…

W sytuacji tej całkiem dobrze pasuje przytoczone stare, polskie przysłowie. Nie należy tego rozumieć dosłownie, ale fakty są jasne: schludnie i estetycznie wyglądająca kabina może „przykryć” wiele niedoskonałości Twojego auta. I co bardzo ważne – nie jest to zachęta to zatajania usterek doskonale wymytą tapicerką.

Musisz po prostu wiedzieć, że auto, które wygląda dobrze, świadczy o właścicielu. Czysty samochód z lśniącą deską rozdzielczą i wypraną tapicerką zwyczajnie lepiej prezentuje się w oczach potencjalnego nabywcy, dzięki czemu ten chętniej wyłoży za niego oczekiwaną kwotę.

Jeżeli zatem chcesz podkreślić, jak dobrym i troskliwym byłeś właścicielem auta, zadbaj o jego wnętrze. Schludna kabina wpływa nie tylko na komfort podróży, lecz również wzmaga doznania wizualne, np. podczas oglądania pojazdu przed zakupem. Zresztą, w ten element warto inwestować nie tylko przed planowaną sprzedażą, ale przez cały okres użytkowania pojazdu.

Jak zadbać o tapicerkę i deskę rozdzielczą?

Czyszczenie tapicerki jest zazwyczaj czasochłonne, ale tak nie musi być. Pamiętaj, że materiał bardzo łatwo uszkodzić podczas czyszczenia, dlatego też powinieneś stosować preparaty sprawdzone i firmowane znakami towarowymi renomowanych producentów.

Środkiem takim z pewnością jest K2 Tapis. Konsystencja aktywnej piany wzmaga działanie preparatu, który równie dobrze radzi sobie z uporczywymi plamami, jak i kłopotliwym zapachem spowodowanym zabrudzeniami różnego pochodzenia. Wystarczy, że spryskasz tapicerkę środkiem K2 Tapis i pozostawisz pianę przez kilka chwil, aby rozpoczęła swe działanie. Potem za pomocą czystej i miękkiej szmatki dokładnie przetrzyj powierzchnię i ciesz się znakomicie wyglądającą tapicerką.

Pamiętaj jednak, by środek najpierw sprawdzić na niewidocznym fragmencie obicia. Producent dołożył wszelkich starań, aby efekty uboczne nie występowały, jednak zalecenia specjalistów są jednoznaczne – użytkownicy powinni w ten sposób testować każdy produkt służący do czyszczenia tapicerki.

Prostsza procedura dotyczy czyszczenia deski rozdzielczej, szczególnie jeśli do tego celu użyjesz K2 POLO Cockpit. Skuteczny spray rewelacyjnie czyści powierzchnię z kurzu i innych zabrudzeń, a także znakomicie ją konserwuje. Ponadto, skład preparatu wzbogacono o nanocząsteczki, które wnikając w strukturę materiału uwalniają jego pierwotny, naturalny i żywy kolor. Powierzchnia zyskuje blask, który sprawi, że kokpit będzie wyglądał jak nowy. Dzięki temu wnętrze Twojego samochodu zyska niebywale atrakcyjny wygląd.

4/5