Ubezpieczenia direct – trzy powody, dla których warto kupić OC i AC przez Internet

OC przez internet
opublikowano: 15 marca 2018 aktualizacja: 17 czerwca 2020 autor: redakcja

Przekonałeś się do zakupów w sklepach internetowych? Umowę z operatorem telefonicznym również przedłużasz przez internet? Bez wychodzenia z domu możesz także kupić polisę OC i AC. Poznaj 3 powody, dla których to korzystne rozwiązanie.

Z punktu widzenia towarzystw ubezpieczeniowych, Internet to możliwość dotarcia do szerokiego grona potencjalnych klientów. Dla kupujących, obecność ubezpieczycieli w sieci to oszczędność czasu, a czasem również pieniędzy.
Jeżeli dotychczas nie kupowałeś ubezpieczeń przez Internet, to powinieneś spróbować. Poniżej znajdziesz 3 powody, dla których zakup polisy OC czy AC za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej się opłaca.

1. Oferta ubezpieczycieli w jednym miejscu – oszczędzasz czas

Zauważ, że zakres ubezpieczenia OC jest regulowany ustawą, zatem przy wyborze OC nie musisz sprawdzać, co dostaniesz w zamian za składkę – z powodzeniem możesz zdecydować się na najtańszą ofertę. Samodzielne szukanie i porównywanie propozycji wszystkich towarzystw ubezpieczeniowych jest przy tym zbędne, bo w sieci działają porównywarki ubezpieczeń.
Korzystając np. z rankomat.pl, możesz szybko porównać ceny ubezpieczeń OC i AC w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych. Operacja zajmie Ci zaledwie 7 minut, a oszczędności mogą być znaczne.

Jak porównać ubezpieczenia? To proste – wystarczy, że udzielisz odpowiedzi na pytania dotyczące:

  • pojazdu, który posiadasz (m.in.: rok jego produkcji, marki i modelu, rodzaju paliwa i aktualnego przebiegu oraz zabezpieczeń antykradzieżowych zainstalowanych w aucie),
  • właściciela (m.in.: wiek, płeć, wykonywany zawód, stan cywilny),
  • historii ubezpieczenia (m.in.: czy z polisy OC były wypłacane odszkodowania).

W odpowiedzi otrzymasz listę ofert wszystkich towarzystw ubezpieczeniowych. Przy każdej propozycji znajdziesz cenę, informacje o produkcie i dodatkowych ubezpieczeniach. Masz dodatkowe pytania? Możesz zamówić rozmowę, podczas której konsultant rozwieje Twoje wątpliwości.

2. Kupując w sieci, możesz skorzystać z atrakcyjnych zniżek

Jeżeli regularnie kupujesz w sklepach internetowych, to doskonale wiesz, że ich produkty są tańsze niż w osiedlowych czy wielkopowierzchniowych sklepach. Analogicznie sprawa ma się z ubezpieczeniami OC czy AC – zawierając umowę przez internet, możesz być pewien, że zaoszczędzisz. Ile? To zależy od aktualnych promocji, które przygotowały poszczególne towarzystwa ubezpieczeniowe.

Część towarzystw ubezpieczeniowych organizuje np. czasowe akcje promocyjne. Znajdziesz je m.in. na stronach, które zajmują się gromadzeniem informacji o aktualnych promocjach i udostępniają kody rabatowe. Niektórzy ubezpieczyciele przewidują również dodatkowe zniżki dla klientów, którzy zapłacą składkę, korzystając z karty kredytowej.

3. Kupujesz, gdy masz czas – bez pośpiechu i kolejek

Czy wiesz, gdzie w pobliżu miejsca Twojego zamieszkania ma siedzibę multiagent lub broker ubezpieczeniowy? Ile czasu zajmie Ci dojazd do niego i zakup ubezpieczenia? Udzielając odpowiedzi na te pytania, dowiesz się, ile czasu zaoszczędzisz, poszukując polisy OC czy AC w internecie.

Zakup polisy w internecie oznacza, że nie musisz działać pod presją czasu i dodatkowo nie jesteś uzależniony od godzin pracy agenta – dostęp do ofert masz przez 24 godziny i tylko od Ciebie zależy, kiedy przejrzysz aktualne propozycje. Dodatkowym plusem jest fakt, że większość współczesnych stron internetowych działa na urządzeniach mobilnych. Nie ma zatem przeszkód, abyś przeglądał oferty, gdy np. jedziesz pojazdem jako pasażer.
Polisa OC i AC przez internet brzmi kusząco? Chcesz zaoszczędzisz czas i pieniądze? Pozostaje tylko znaleźć chwilę czasu i w wygodny sposób zapoznać się z aktualnymi ofertami ubezpieczycieli.

Podsumowanie:

  • Nie musisz szukać brokera lub multiagenta ubezpieczeniowego – polisę OC lub AC możesz nabyć przez internet.
  • Zapomnij o samodzielnym szukaniu i porównywaniu ofert. Jeżeli skorzystasz z porównywarki ubezpieczeń, szybko sprawdzisz, który ubezpieczyciel ma dla Ciebie najkorzystniejszą ofertę.
  • Kupując polisę OC lub AC przez internet, oszczędzasz czas i pieniądze. Tym sposobem zmniejszyło wydatek na ubezpieczenie 70% klientów kupujących przy pomocy Rankomat.pl.
5/5