OC online – gdzie dostaniesz zniżkę za zakup polisy?

Ubezpieczenie OC online
opublikowano: 05 stycznia 2018 aktualizacja: 17 czerwca 2020 autor: redakcja

Czy wiesz, że kupując polisę OC przez Internet możesz liczyć na dodatkowe zniżki? Sprawdziliśmy, które towarzystwa proponują największe bonusy za zakup online i w jaki sposób je zdobyć.

Każdy kierowca ma kilka możliwości, aby nabyć ubezpieczenie OC. Obok udania się do brokera lub multiagenta, pozostaje jeszcze zadzwonić na infolinię wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego i tą drogą zawrzeć umowę. Klienci, którzy wolą porównać produkty, korzystają z Internetu. To właśnie oni zapłacą najmniej za obowiązkowe ubezpieczenie. Zanim jednak to zrobią, powinni sprawdzić, które i jakie zniżki proponują towarzystwa ubezpieczeniowe.

Polisa OC – jakie zniżki czekają na klientów online?

Większość ubezpieczycieli, którzy prowadzą sprzedaż internetową, ma ciekawe obniżki cen dla klientów online. Różnią się one jednak szczegółami.

Przykładowo:

 • Link4 obniża cenę polisy OC kupionej przez Internet o 7%,
 • AXA zachęca do nabycia ubezpieczenia OC przez internet, udzielając 15% zniżki. Zyskać mogą też nowi klienci, którzy wezmą udział w promocji „Rozdawaj Zniżki Znajomym” – kupując ubezpieczenie przez internet i podając numer polisy polecającego, otrzymają rabat w wysokości 50 zł (przy zakupie polisy OC) i 100 zł (przy zakupie pakietu OC i AC). Na osoby, które przy zakupie podadzą kod promocyjny, czeka jeszcze większa zniżka, bo 20%.
 • Warta kusi dodatkowym rabatem w wysokości 25%. Zniżka obowiązuje zarówno na ubezpieczenie OC, jak i AC.

Kupujesz polisę OC przez internet? Sprawdź, czy za płatność np. kartą kredytową czeka na Ciebie dodatkowy rabat. To bardzo częsta praktyka ubezpieczycieli – płacąc w ten sposób możesz otrzymać np. 5% zniżki.

Zniżki i rabaty zmieniają się w czasie – ubezpieczyciele nieustannie modyfikują swoje oferty w taki sposób, aby były one przystępne dla potencjalnych klientów. Faktem jest również, że coraz więcej towarzystw ubezpieczeniowych tworzy atrakcyjne promocje – liczba użytkowników internetu rośnie, zatem rynek ubezpieczeń online się powiększa.

Jak dodatkowo zaoszczędzić?

Zakup ubezpieczenia OC online to wymierne korzyści. W kieszeni kierowcy może zostać jednak jeszcze więcej, o ile:

 • Przemyśli, jakimi ubezpieczeniami jest zainteresowany. Załóżmy, że jesteś posiadaczem drogiego samochodu. W takiej sytuacji przyda Ci się również ubezpieczenie AC – w razie spowodowania kolizji czy wypadku, będziesz mógł naprawić auto na koszt ubezpieczyciela. Kupując autocasco w pakiecie z OC zapłacisz mniej niż za ten sam produkt nabyty oddzielnie.
 • Będzie pamiętał o bezpiecznej jeździe. Wszyscy ubezpieczyciele na rynku proponują zniżki OC za bezszkodową jazdę. Ostrożne poruszanie się pojazdem bardzo się opłaca – po 6 latach (lub nawet wcześniej) możesz nabyć prawo do zniżki w wysokości 60% lub 70%. Pamiętaj przy tym, że każde towarzystwo ubezpieczeniowe ma własny system naliczania zniżek – warto się zorientować, jak do tej kwestii podchodzi wybrany przez Ciebie ubezpieczyciel.
 • Opłaci składkę za cały rok z góry. Raty to kusząca propozycja, ale nie w przypadku ubezpieczeń OC czy AC. Przykład? Załóżmy, że za polisę masz zapłacić 620 zł (cena polisy OC i NNW od MTU dla samochodu Citroen C1 z 2015 r.). Jeżeli rozłożysz należność na dwie raty, zapłacisz 689 zł. Gdy zdecydujesz się na cztery, cena ubezpieczenia będzie wynosić już 793 zł.

Przekonałeś się do zakupu ubezpieczenia OC przez internet? Aby zaoszczędzić jak najwięcej, skorzystaj z porównywarki ubezpieczeń. Dzięki specjalnemu kalkulatorowi szybko poznasz propozycje ubezpieczycieli, działających na polskim rynku. Kupując przez porównywarkę rankomat.pl, nie musisz obawiać się dodatkowych opłat czy prowizji.

Podsumowanie:

 • Oferta ubezpieczeń OC dostępnych w Internecie jest coraz bogatsza. Towarzystwa ubezpieczeniowe chętnie udzielają dodatkowych rabatów tym, którzy zakupią polisę online.
 • Niektórzy ubezpieczyciele, obok promocji za zakup online przewidują również dodatkowe bonusy. Np. za wybór preferowanego przez nich sposobu płatności (głównie kartą kredytową).
 • Wszyscy ubezpieczyciele przyznają klientom zniżki za bezszkodową jazdę – na drodze warto więc wykazać się rozsądkiem.
 • Uregulowanie składki za ubezpieczenie OC z góry za cały rok to możliwość zaoszczędzenia – rozłożenie płatności na raty powoduje wzrost ceny polisy.
 • Porównanie cen ubezpieczeń OC jest proste – wystarczy skorzystać z porównywarki ubezpieczeń.
4.7/5